Register

GRATIS TJÄNST

Hjälp att montera ny köksinredning

En helt ny köksinredning står för många väldigt högt upp på önskelistan. Det är ett stort projekt, både ekonomiskt och arbetsmässigt. Det finns idag en uppsjö av olika tillverkare av kök. Gå igenom noga vad respektive köksleverantör har för sortiment och vad de kan erbjuda er. De flesta tillverkarna kan rita upp ert kök och anpassa köksinredningen precis efter er vilja. När ni har hittat en köksinredning som ni trivs är det dags att montera köksinredningen. Att montera en köksinredning är ett ganska omfattande arbete som kräver en tidsmässigt stor insats. Det kan därför vara smart att ta in offerter för sin köksrenovering från hantverkare. Det som kan vara svårt är att se till att alla köksskåp hamnar helt vertikalt och horisontellt.

Vad kan vi hjälpa dig med?

Sökresultat

  Eller välj i lista
  Din data skyddas

15 000+ kontrollerade företag     710 förfrågningar i November 2025

Någon i Göteborg la in en offertförfrågan för 5 min sedan

I April har Hantverkarna mycket att göra. Lägg in ditt uppdrag i tid

Du och 8 andra på sajten letar efter proffshjälp just nu

Montering av köksinredning - välj stad

Några utvalda företag

AW Kakel Bygg & Inredning AB

Adress: Skaragatan 39, LIDKÖPING
Telefon: 0730331101

Medlem av Sveriges Byggindustrier

HKM Bygg & Inredning AB

Adress: Storgatan 23, SIMRISHAMN
Telefon: 041417480

Medlem av Sveriges Byggindustrier

Luxsit Bygg & Inredning AB

Adress: Bryggaregatan 5, LUND
Telefon: 0465401770

Medlem av Sveriges Byggindustrier

VEKAB Storköksteknik AB

Adress: Gjutjärnsgatan 10, VÄSTERÅS
Telefon: 021300049

Medlem av Elektriska Installatörsorganisationen

Senast inkomna jobb

  • Köksrenovering

    Jag har ca 6 st köksluckor som är lite kantstötta som jag vill reparera. Vad är kostnaden för detta ?

    Sundbyberg
  • Köksrenovering

    Vi behöver få prisförslag på att fräscha upp / måla köksluckor i köket

    Stockholm
  • Köksrenovering

    Renovera kök (3600x3900 mm) Ommålning väggar Nytt golv (läggs på den gamla linoleummattan), laminatklick Nya köksluckor från Ikea (11 luckor 5 lådor) Ny skafferihylla med dörr från ikea Ny spis och ny diskmaskin från ikea

    Lund
  • Köksrenovering

    Vi vill gärna måla, med egen vald färg, släta köksluckor! Totalt 20 st luckor (alla under 40 cm höga) och 7 st besticklådor. Behöver ej lagas eller fixas utan ska bara målas (spraymålas)

    Stockholm
  • Köksrenovering

    Riva och sätta upp ett kök i en hyreslägenhet

    Göteborg
  • Köksrenovering

    Ikea Bodbyn lådfront 80×40 vill ha den grå men den har utgått och jag får en ny vit lucka som behöver omlackeras till grå.

    Lidingö
  • Köksrenovering

    Hej, Jag önskar få en offert på lackering/ommålning av alla luckor och lådfronter i mitt kök. Vänligen återkom med pris för hela arbetet samt information om huruvida ROT-avdrag kan tillämpas. Nedan följer en komplett måttlista över samtliga delar som ska lackeras:

    Stockholm

Mer information om